Jak stworzyć firmową stronę internetową przy bardzo małym budżecie

Generalnie stronę internetową można zbudować albo zupełnie bezpłatnie albo ponosząc niewielkie koszty.

Strona internetowa bezpłatna

W sieci jest sporo serwisów dających możliwość zbudowania witryny internetowej zupełnie za darmo. Są to takie serwisy jak weebly.com albo wix.pl. Te wymienione pozwalają na stworzenie naprawdę profesjonalnych witryn o efektowym designie. Dają one duże możliwości aranżacji.

Strona internetowa – opcja płatna

Za płacimy? Po pierwsze za domenę. Jest to twój prywatny lub firmowy adres. To koszt od kilku do kilkuset złotych – w zależności jaką końcówkę wybierzesz.

Następnie hosting. Jest to miejsce na pliki strony na serwerze wraz z odpowiednim oprogramowaniem. Koszt rozpoczyna się od kilkunastu złotych miesięcznie. Obecnie hostingi są bardzo często wyposażone w wiele przydatnych funkcji, między innymi w instalatory popularnych skryptów takich jak Joomla czy WordPress.

Wykonanie strony. No cóż, tutaj są różne możliwości. W tej chwili nie trzeba umieć kodować w HTML i CSS, żeby zbudować stronę. Tak jak wyżej wspomniano, hostingi niejednokrotnie są wyposażone w instalatory CSM-ów a także kreatory stron WWW. Trudność w obsługiwaniu porównywalna jest do obsługi pakietu Office.